The Sidney Sun-Telegraph - Serving proudly since 1873 as the beautiful Nebraska Panhandle's first newspaper

Sidney Stingrays Results: Torrington Swim Meet

 


Girls

Place Time

Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle

6 Runge, Taylor 31.29

8 Tafolla, LilyAnha 34.76

11 Runge, Rylee 1:11.41

Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle

2 Westby, Kayla 55.44

Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle

1 Jaggers, Aspen 2:12.68

2 Bowcut, Lily 2:57.73

Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke

2 Leeling, Karsyn 27.67

5 Jaggers, Aspen 31.43

9 Runge, Taylor 33.38

13 McManis, Rylee 58.32

Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke

1 Westby, Kayla 30.26

3 Jaggers, Aspen 30.93

5 Leeling, Karsyn 32.62

7 Runge, Taylor 33.54

14 Bowcut, Lily 49.63

15 Tafolla, LilyAnha 49.74

16 McManis, Rylee 58.86

18 Runge, Rylee 1:21.75

Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly

3 Leeling, Karsyn 32.98

4 Westby, Kayla 35.62

6 Bowcut, Lily 41.38

8 Tafolla, LilyAnha 45.11

9 McManis, Rylee 53.39

Girls 8 & Under 200 Yard IM

1 Runge, Taylor 5:33.37

Girls 9-10 25 Yard Freestyle

4 Nielson, Kendal 20.36

6 Weimer, Elizabeth 21.83

12 Hart, Kaelea 24.81

15 Fiebig, Katie 26.88

23 Bowcut, Grace 34.06

Girls 9-10 50 Yard Freestyle

3 Suhr, Emily 40.97

4 Sykora, Avah 41.31

12 Weimer, Elizabeth 51.05

16 Fiebig, Katie 1:04.09

Girls 9-10 100 Yard Freestyle

5 Nielson, Kendal 1:48.96

7 Kendall, Cora 2:06.00

10 Sykora, Avah 2:26.76

12 Bowcut, Grace 2:49.21

Girls 9-10 200 Yard Freestyle

1 Suhr, Emily 3:53.11

2 Weimer, Elizabeth 4:07.47

Girls 9-10 25 Yard Backstroke

6 Nielson, Kendal 24.21

7 Suhr, Emily 24.46

10 Shoemaker, Jayden 25.68

13 Fiebig, Katie 27.65

16 Hart, Kaelea 29.07

19 Sykora, Avah 32.00

Girls 9-10 25 Yard Breaststroke

6 Shoemaker, Jayden 29.89

13 Weimer, Elizabeth 33.01

14 Kendall, Cora 33.52

17 Nielson, Kendal 38.67

18 Bowcut, Grace 39.25

19 Sykora, Avah 40.15

Girls 9-10 25 Yard Butterfly

2 Shoemaker, Jayden 22.12

9 Kendall, Cora 35.65

10 Hart, Kaelea 39.23

11 Bowcut, Grace 39.38

Girls 9-10 100 Yard IM

4 Shoemaker, Jayden 2:06.13

7 Kendall, Cora 2:21.60

Girls 11-12 50 Yard Freestyle

1 Mueller, Caitlyn 36.84

12 Runge, Madi 51.04

15 Hausmann, Lainey 56.76

Girls 11-12 100 Yard Freestyle

5 Sykora, Carma 1:55.58

6 Hausmann, Lainey 2:03.64

Girls 11-12 200 Yard Freestyle

2 Mueller, Caitlyn 3:12.46

Girls 11-12 400 Yard Freestyle

1 Weimer, Kollyn 6:57.87

Girls 11-12 50 Yard Backstroke

1 Mueller, Caitlyn 42.63

9 Sykora, Carma 57.87

12 Hausmann, Lainey 1:02.65

Girls 11-12 50 Yard Breaststroke

1 Mueller, Caitlyn 47.75

6 Weimer, Kollyn 51.29

9 Runge, Madi 1:02.53

12 Hausmann, Lainey 1:09.50

13 Sykora, Carma 1:12.88

Girls 11-12 50 Yard Butterfly

1 Weimer, Kollyn 41.56

4 Runge, Madi 59.68

6 Sykora, Carma 1:24.39

Girls 11-12 100 Yard IM

5 Runge, Madi 2:10.80

Girls 11-12 200 Yard IM

1 Weimer, Kollyn 3:48.60

Girls 13-14 50 Yard Freestyle

5 Kokjer, Clara 36.66

7 Bagnell, Bailey 44.00

8 Jones, Alia 44.15

Girls 13-14 100 Yard Freestyle

1 Sweetser, Tiffany 1:08.19

2 Sharman, Dawson 1:13.71

3 Kokjer, Clara 1:23.82

5 Jones, Alia 1:32.50

Girls 13-14 200 Yard Freestyle

1 Sweetser, Tiffany 2:39.63

2 Sharman, Dawson 2:51.39

3 Bagnell, Bailey 3:44.61

Girls 13-14 400 Yard Freestyle

1 Sweetser, Tiffany 5:43.53

Girls 13-14 50 Yard Backstroke

2 Sharman, Dawson 39.28

3 Kokjer, Clara 49.16

6 Bagnell, Bailey 55.65

7 Jones, Alia 57.78

Girls 13-14 50 Yard Breaststroke

2 Bagnell, Bailey 48.69

3 Kokjer, Clara 50.84

Girls 13-14 50 Yard Butterfly

1 Sweetser, Tiffany 33.39

Girls 13-14 100 Yard IM

3 Sharman, Dawson 1:25.10

5 Jones, Alia 1:57.93

Girls 15-18 50 Yard Freestyle

4 Deal, Caitlyn 34.77

Girls 15-18 50 Yard Backstroke

2 Deal, Caitlyn 40.93

Boys

Place Time

Boys 7-8 200 Yard Freestyle

1 Kruse, Jonathan 3:53.45

2 Siler, Will 5:04.84

Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle

13 Sykora, Drew 1:52.88

14 Sweetser, Brayton 1:55.18

Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle

1 Kruse, Jonathan 50.23

2 Kepler, Michael 1:16.26

5 Weimer, Dru 1:50.83

Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke

2 Siler, Will 31.51

Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke

8 Kepler, Michael 49.13

11 Sweetser, Brayton 1:23.44

Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly

4 Kepler, Michael 40.06

5 Weimer, Dru 47.56

Boys 8 & Under 100 Yard IM

1 Kruse, Jonathan 2:35.28

2 Siler, Will 2:49.08

3 Weimer, Dru 4:05.98

Boys 8 & Under 200 Yard IM

1 Kruse, Jonathan 5:09.32

Boys 9-10 25 Yard Freestyle

1 Leeling, Cameron 17.89

7 Glanz, Cauyer 27.96

Boys 9-10 50 Yard Freestyle

2 Jones, Garrett 41.31

3 Leeling, Cameron 41.82

Boys 9-10 100 Yard Freestyle

1 Jones, Garrett 1:32.18

2 Leeling, Cameron 1:34.76

4 Johnson, Joel 1:55.33

Boys 9-10 200 Yard Freestyle

2 Kruse, Jakob 4:55.53

Boys 9-10 25 Yard Backstroke

1 Leeling, Cameron 22.52

5 Kruse, Jakob 29.80

6 Johnson, Joel 30.96

Boys 9-10 25 Yard Breaststroke

3 Jones, Garrett 28.87

7 Johnson, Joel 31.52

Boys 9-10 25 Yard Butterfly

1 Jones, Garrett 20.92

3 Johnson, Joel 26.05

6 Kruse, Jakob 34.01

7 Glanz, Cauyer 36.62

Boys 9-10 200 Yard IM

2 Kruse, Jakob 5:04.75

Boys 11-12 50 Yard Freestyle

3 Beyer, Erik 37.65

Boys 11-12 100 Yard Freestyle

4 Beyer, Erik 1:26.47

5 Siler, Noah 1:30.61

6 Lucero, Junior 1:30.83

9 Johnson, Jonas 1:43.26

Boys 11-12 200 Yard Freestyle

2 Lucero, Junior 3:16.64

3 Johnson, Jonas 4:01.61

Boys 11-12 400 Yard Freestyle

1 Lucero, Junior 6:57.25

Boys 11-12 50 Yard Backstroke

2 Beyer, Erik 45.78

4 Johnson, Jonas 54.46

Boys 11-12 50 Yard Breaststroke

2 Beyer, Erik 48.58

6 Siler, Noah 56.84

7 Lucero, Junior 1:00.92

Boys 11-12 50 Yard Butterfly

3 Siler, Noah 51.37

8 Johnson, Jonas 1:12.03

Boys 11-12 200 Yard IM

1 Siler, Noah 3:43.24

Boys 13-14 50 Yard Freestyle

1 Plant, Tyler 36.84

4 Kruse, Joshua 39.63

Boys 13-14 100 Yard Freestyle

2 Johnson, Jack 1:18.82

Boys 13-14 200 Yard Freestyle

2 Kruse, Joshua 4:26.09

Boys 13-14 400 Yard Freestyle

2 Johnson, Jack 6:34.95

3 Plant, Tyler 6:35.54

Boys 13-14 50 Yard Backstroke

1 Plant, Tyler 43.45

2 Siler, Quinn 46.93

Boys 13-14 50 Yard Breaststroke

3 Johnson, Jack 46.79

4 Siler, Quinn 50.84

5 Kruse, Joshua 59.76

Boys 13-14 50 Yard Butterfly

2 Plant, Tyler 44.15

3 Siler, Quinn 46.05

4 Kruse, Joshua 1:16.57

Boys 13-14 100 Yard IM

4 Siler, Quinn 1:39.41

5 Johnson, Jack 1:39.78

Boys 15-18 50 Yard Freestyle

1 Sweetser, Brady 26.26

2 Sharman, Trace 26.60

4 Morgan, Brody 29.06

5 Deal, Jeff 29.85

7 Blume-Hearn, Domingo 30.53

8 Deal, Zach 34.87

Boys 15-18 100 Yard Freestyle

1 Sweetser, Brady 59.57

3 Deal, Jeff 1:07.82

5 Deal, Zach 1:22.82

Men 15-18 200 Yard Freestyle

2 Deal, Zach 3:15.36

Boys 15-18 400 Yard Freestyle

2 Deal, Jeff 5:50.82

3 Morgan, Brody 5:57.38

Boys 15-18 50 Yard Breaststroke

1 Sweetser, Brady 40.93

2 Morgan, Brody 41.21

4 Deal, Jeff 44.51

6 Blume-Hearn, Domingo 50.84

Boys 15-18 50 Yard Butterfly

2 Morgan, Brody 30.70

3 Sweetser, Brady 30.75

5 Deal, Zach 48.55

Boys 15-18 100 Yard IM

1 Blume-Hearn, Domingo 1:21.19

Men 15-18 200 Yard IM

2 Blume-Hearn, Domingo 3:08.73

Relays

Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay

1 Sidney Swim Team A 1:39.87

1) Runge, Taylor 2) Westby, Kayla 3) Jaggers, Aspen 4) Kruse, Jonathan

3 Sidney Swim Team B 1:51.97

1) Bowcut, Lily 2) Kepler, Michael 3) Siler, Will 4) Leeling, Karsyn

6 Sidney Swim Team C 3:54.59

1) Weimer, Dru 2) McManis, Rylee 3) Sweetser, Brayton 4) Runge, Rylee

Mixed 8 & Under 100 Yard Medley Relay

1 Sidney Swim Team A 1:54.89

1) Jaggers, Aspen 2) Westby, Kayla 3) Kruse, Jonathan 4) Runge, Taylor

4 Sidney Swim Team B 2:21.36

1) Siler, Will 2) Kepler, Michael 3) Leeling, Karsyn 4) Bowcut, Lily

6 Sidney Swim Team C 3:38.56

1) McManis, Rylee 2) Weimer, Dru 3) Tafolla, LilyAnha 4) Sweetser, Brayton

Mixed 9-10 100 Yard Freestyle Relay

2 Sidney Swim Team A 1:16.85

1) Johnson, Joel 2) Suhr, Emily 3) Jones, Garrett 4) Leeling, Cameron

6 Sidney Swim Team B 1:37.02

1) Kendall, Cora 2) Shoemaker, Jayden 3) Weimer, Elizabeth 4) Kruse, Jakob

9 Sidney Swim Team C 1:51.74

1) Bowcut, Grace 2) Glanz, Cauyer 3) Hart, Kaelea 4) Sykora, Avah

Mixed 9-10 100 Yard Medley Relay

2 Sidney Swim Team A 1:30.11

1) Leeling, Cameron 2) Shoemaker, Jayden 3) Jones, Garrett 4) Suhr, Emily

6 Sidney Swim Team B 1:50.63

1) Fiebig, Katie 2) Weimer, Elizabeth 3) Kruse, Jakob 4) Johnson, Joel

8 Sidney Swim Team C 2:05.70

1) Kendall, Cora 2) Sykora, Avah 3) Glanz, Cauyer 4) Hart, Kaelea

Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay

2 Sidney Swim Team A 2:32.40

1) Siler, Noah 2) Weimer, Kollyn 3) Beyer, Erik 4) Mueller, Caitlyn

6 Sidney Swim Team B 3:05.76

1) Runge, Madi 2) Johnson, Jonas 3) Sykora, Carma 4) Lucero, Junior

Mixed 11-12 200 Yard Medley Relay

4 Sidney Swim Team A 2:59.26

1) Mueller, Caitlyn 2) Beyer, Erik 3) Weimer, Kollyn 4) Siler, Noah

6 Sidney Swim Team B 3:48.38

1) Hausmann, Lainey 2) Runge, Madi 3) Johnson, Jonas 4) Lucero, Junior

Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay

1 Sidney Swim Team A 2:16.06

1) Sharman, Dawson 2) Plant, Tyler 3) Kokjer, Clara 4) Sweetser, Tiffany

3 Sidney Swim Team B 2:51.28

1) Kruse, Joshua 2) Bagnell, Bailey 3) Siler, Quinn 4) Johnson, Jack

Mixed 13-14 200 Yard Medley Relay

1 Sidney Swim Team A 2:37.19

1) Sharman, Dawson 2) Johnson, Jack 3) Sweetser, Tiffany 4) Kokjer, Clara

2 Sidney Swim Team B 3:03.62

1) Siler, Quinn 2) Bagnell, Bailey 3) Plant, Tyler 4) Kruse, Joshua

Mixed 15-18 200 Yard Freestyle Relay

1 Sidney Swim Team A 1:55.66

1) Deal, Caitlyn 2) Sharman, Trace 3) Morgan, Brody 4) Sweetser, Brady

3 Sidney Swim Team B 2:18.56

1) Blume-Hearn, Domingo 2) Jones, Alia 3) Deal, Zach 4) Deal, Jeff

Mixed 15-18 200 Yard Medley Relay

1 Sidney Swim Team A 2:12.52

1) Deal, Caitlyn 2) Sweetser, Brady 3) Morgan, Brody 4) Sharman, Trace

3 Sidney Swim Team B 2:42.21

1) Jones, Alia 2) Blume-Hearn, Domingo 3) Deal, Jeff 4) Deal, Zach

 

Reader Comments
(0)

 
 

Powered by ROAR Online Publication Software from Lions Light Corporation
© Copyright 2017